22_03_2017

Informacja z posiedzenia Zarządu Powiatu w dniu 22 marca 2017 r.:
1. Członkowie Zarządu spotkali się z Panem Marcinem Ulanowskim - Skarbnikiem Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Białymstoku, który przedstawił propozycję utworzenia lokalnej organizacji turystycznej obejmującej Dolinę Biebrzy. Lokalna organizacja turystyczna to organizacja współpracy samorządu terytorialnego (zwłaszcza samorządu szczebla powiatowego lub gminnego) i lokalnej branży turystycznej w zakresie promocji turystycznej obszaru obejmującego działalność tej organizacji, a w szczególności kreowania (tworzenia, promocji i rozwoju) lokalnych produktów turystycznych. Do najważniejszych obszarów działań LOT należy m. in.:

- tworzenie i sprzedaż produktów turystycznych, w tym pakietów turystycznych jako lokalny organizator turystyki, doradztwo i informowanie branży turystycznej, wspomaganie przedsiębiorców turystycznych,

- tworzenie i sprzedaż produktów lokalnych, m. in. poprzez utworzenie przy LOT tzw. „inkubatora przedsiębiorczości lokalnej”, stworzenie wspólnej marki produktów dla obszaru,

- organizacja i współorganizacja różnego rodzaju eventów, wydarzeń, festiwali, jarmarków odbywających na obszarze LOT, w tym kierowanie i nadzór nad realizacją działań promocyjnych, informacyjnych oraz organizacyjnych, stworzenie i prowadzenie kalendarze wydarzeń lokalnych na obszarze LOT, ścisła współpraca z samorządem oraz podmiotami prywatnymi przy realizacji wydarzeń kulturalnych, sportowych, rozrywkowych i biznesowych,

- tworzenie i wydawanie różnego rodzaju pamiątek, wydawnictw i innych materiałów promujących walory regionu,

- działalność edukacyjna, w tym organizowanie warsztatów, szkoleń, konferencji zarówno komercyjnych, jak i finansowanych z UE o różnej tematyce, organizowanie cyklu szkoleń w szkołach i współpraca z uczelniami wyższymi,

- koordynacja wspólnych działań promocyjnych na obszarze LOT,

- współpraca przy obsłudze i pobieraniu opłat miejscowych, lokalnych (klimatycznych, uzdrowiskowych),

- realizacja zadań publicznych w zakresie turystyki i promocji obszaru LOT, w tym m. in. prowadzenie Punktów Informacji Turystycznej, jako zadanie zlecone od JST.

W trakcie dyskusji poruszono również temat składek członkowskich, wysokości i sposobu ich naliczania, które wymagają jednak dalszych ustaleń celem ich przedstawienia samorządom.

Wobec powyższego Pan Starosta poprosił przedstawiciela PROT w Białymstoku o pisemne propozycje dotyczące utworzenia lokalnej organizacji turystycznej Doliny Biebrzy, które następnie zostaną szczegółowo przenalizowane przez Zarząd. Przedstawiciel PROT poinformował, że przekaże przedmiotowe informacje po spotkaniach z gminami.

2. Zarząd podejmując stosowną uchwałę wprowadził następujące okresowe promocje na korzystanie z usług Pływalni Powiatowej w Mońkach:

1.  „Promocja świąteczna”- promocja polega na sprzedaży dostępnych zgodnie z obowiązującym cennikiem karnetów z 20% rabatem. Promocja obowiązuje od 8 do 14 kwietnia 2017 r.

2.  Promocja z okazji XVI Ogólnopolskich Wiosennych Biegów Ulicznych- promocja polega na udzieleniu w dniu 23 kwietnia 2017 r. uczestnikom biegów rabatu w wysokości 100% na pływanie i komorę solną.

3.  „Majówka na pływalni”- promocja polega na sprzedaży dostępnych zgodnie z obowiązującym cennikiem biletów jednorazowych na pływanie i komorę solną z 20 % rabatem. Promocja obowiązuje w dniach 29, 30 kwietnia i 02 maja 2017 r.

4.  „Dzień Dziecka”- promocja polega na sprzedaży dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia  dostępnych zgodnie z obowiązującym cennikiem biletów jednorazowych na pływalnie, komorę solną, salę fitness z 50 % rabatem. Promocja obowiązuje w dniu 01.06.2017 r.

5.  „Pierwszy wakacyjny weekend”- promocja polega na sprzedaży dostępnych zgodnie z obowiązującym cennikiem biletów jednorazowych na pływalnie z 40 % rabatem. Promocja obowiązuje w dn. 23, 24 i 25 czerwca 2017 r. klienci pływalni otrzymują 40% rabatu na pływanie.

Ww. promocje nie dotyczą biletów rodzinnych oraz karnetów (za wyjątkiem promocji świątecznej).

Ponadto Członkowie Zarządu zapoznali się z przedstawioną przez Pana Bogdana Sierbę – Dyrektora Pływalni Powiatowej w Mońkach analizą efektywności wprowadzonych w 2016 r. promocji pod kątem liczby klientów:

1. „Promocja świąteczna” dotycząca sprzedaży karnetów z 20% rabatem przyniosła w 2016 r. znaczne efekty, gdyż w ciągu 8 dni obowiązywania klienci zakupili w sumie 135 karnetów na różne usługi co stanowiło prawie 18% wszystkich sprzedanych karnetów w roku 2016 (768 sztuk), przy średniej miesięcznej stanowiącej 64 sztuki. Powyższe porównania świadczą o celowości kontynuowania w dalszym ciągu tej promocji.

2. Promocja z okazji XVI Ogólnopolskich Wiosennych Biegów Ulicznych. Jej celem  jest uatrakcyjnienie corocznej imprezy biegowej, ale też pozyskanie dodatkowych klientów. Oprócz osób korzystających z ulgi w dniu biegów z Pływalni korzystają też dodatkowe osoby będące opiekunami i osobami towarzyszącymi dla startujących. Ponoszą oni koszty korzystania z usług zgodnie z obowiązującym cennikiem. W 2016 r. w dniu biegów z Pływalni skorzystało 361 osób, w tym 272 osoby uprawnione do rabatu. Przykładowo tydzień wcześniej z Pływalni skorzystało 67 osób. Wynika z tego, iż w dniu biegów było o ponad 30% więcej samych osób płacących za usługi zgodnie z cennikiem (89 osób) niż w porównywanym terminie bez promocji. Wobec powyższego Pan Dyrektor uważa, że ww. promocja również jest zasadna.

3. „Majówka na Pływalni”. W roku 2016 promocja obowiązywała przez dwa dni (30.04 i 2.05). W bieżącym roku Pływalnia proponuje objęcie promocją okresu trzydniowego (29 i 30 kwietnia oraz 2 maja) ze względu na to, że 29 i 30 kwietnia to dni weekendowe. W 2016 r. z ulg skorzystało 55 osób. Wielu klientów nie korzystało z ulg mając karnety, czy wchodząc na karty lojalnościowe. W okresie porównawczym (23 i 25 kwietnia) do ulg kwalifikowały się 23 osoby. Wynika z tego, że promocja spowodowała, że z oferty Pływalni skorzystało ponad dwukrotnie więcej osób kwalifikujących się do ulgi, więc promocja powinna być też kontynuowana w 2017 r.

4. „Dzień Dziecka”. Promocja ma na celu zachęcenie do korzystania z Pływalni nie tylko dzieci, ale razem z nimi i ich rodziców. Analizując rok 2015 i 2016 można stwierdzić, że np. w roku 2015 przy wejściu 58 dzieci korzystających z promocji zanotowano dodatkowo 89 wejść poza promocją przy 44 wejściach tydzień wcześniej (25.05) i 19 wejściach tydzień później (8.06). W roku 2016 proporcje były nieco mniejsze, bo z rabatu skorzystało jedynie 15 osób, ale za to aż 98 osób nie podlegających promocji.

 5. „Pierwszy wakacyjny weekend”. W 2016 r. w okresie obowiązywania promocji (24-26.06) udzielono 139 rabatów, natomiast w przykładowym okresie porównawczym (17-19.06) rabatowi podlegało jedynie  48 osób co ewidentnie świadczy o zasadności kontynuowania powyższej promocji.

Jak wynika z powyższych analiz kontynuowanie proponowanych promocji jest zasadne.

3. Zarząd pozytywnie rozpatrzył wniosek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krypnie o dofinansowanie Powiatowego Konkursu Pieśni Religijnej im. Jana Pawła II dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów jednogłośnie przyznając gadżety i nagrody rzeczowe uczestnikom konkursu.

4. Zarząd jednogłośnie postanowił o ogłoszeniu przetargu na Przebudowę mostu przez rzekę Brzozówka w miejscowości Brzozowa w ciągu drogi powiatowej Nr 1352 B /Mikicin/ od drogi powiatowej Nr 1350 B – Brzozowa – granica powiatu /Skindzierz/.

Niniejsza przebudowa będzie polegała na podniesieniu jego nośności do kl. D wg PN-85/S-10030 tj. dla pojazdów o masie całkowitej do 20 ton oraz zatrzymaniu postępującej degradacji podpór.

Zakres robót obejmuje w szczególności :

a) wzmocnienie istniejących dźwigarów stalowych, oraz wykonanie dwóch nowych przęseł,

b) remont pomostu poprzez wykonanie konstrukcji drewnianej typu  amerykańskiego oraz nawierzchni z asfaltu twardolanego,

c) remont podpór, przyczółków i filarów (oczyszczenie, wykonanie reprofilacji, powierzchniowe zabezpieczenie zaprawami PCC z malowaniem),

d) wykonanie płyt przejściowych,

e) przebudowę dojazdów do mostu na długości ok. 6,0 m,

f)  montaż barieroporęczy.

g) umocnienie skarp brukiem.

Termin wykonania zamówienia – 30 listopada 2017 r. W celu wyboru najkorzystniejszej oferty zamawiający przyjął następujące kryteria – przypisując im odpowiednią wagę procentową: Cena oferty brutto – 60 %, Okres gwarancji i rękojmi - 20 % i Doświadczenie Kierownika Budowy - 20%. Termin składania ofert – 19 kwietnia 2017 r. Szacunkowa wartość brutto zamówienia wynosi 1.115.817,57 zł.

5. Zarząd zapoznał się i jednogłośnie przyjął sprawozdanie rzeczowo-finansowe z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mońkach za 2016 rok.

6. Zarząd jednogłośnie przyjął projekt uchwały Rady Powiatu w Mońkach w sprawie przyjęcia Oceny zasobów pomocy społecznej Powiatu Monieckiego za rok 2016.

7. Zarząd jednogłośnie przyjął projekt uchwały Rady Powiatu w Mońkach w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na realizację powyższych zadań w 2017 roku.

8. Zarząd jednogłośnie wyraził zgodę i podpisał z Gminą Knyszyn porozumienie w sprawie współfinansowania pobytu dziecka pochodzącego z terenu Gminy Knyszyn w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej Nr 3 w Zambrowie.

9. Zarząd jednogłośnie wyraził zgodę i podpisał z Gminą Jasionówka porozumienie w sprawie współfinansowania pobytu dziecka pochodzącego z terenu Gminy Jasionówka w spokrewnionej rodzinie zastępczej.

10. Zarząd  4 głosami „za” (podczas głosowania na Sali nie był obecny P. Daniel Kamiński) wyraził zgodę na podpisanie z Gminą Trzcianne umowy dotyczącej wspólnej realizacji zadania polegającego na wykonaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej przebudowę drogi powiatowej Nr 1845B Mroczki-Boguszki-Milewo-droga Nr 1363B. Zgodnie z umową Gmina Trzcianne udzieli Powiatowi pomocy finansowej, w ramach której wykona przedmiotową dokumentację obejmującą wykonanie ww. inwestycji. Wartość pomocy finansowej strony określiły na kwotę 32.000 zł. Koszt wykonania dokumentacji wynosi 64.000 zł. Koszt ten nie obejmuje kosztów podziału działek i zostanie określony po wykonaniu projektu zagospodarowania terenu. Koszty podziału zostaną poniesione przez Gminę Trzcianne i Powiat Moniecki na podstawie odrębnego porozumienia. Na realizację niniejszego zadania Powiat przekaże Gminie dotację w wysokości 32.000 zł. Gmina przekaże Powiatowi w ramach pomocy rzeczowej wykonaną dokumentację.

11. Zarząd jednogłośnie wyraził zgodę na podpisanie z Gminą Krypno Aneksu Nr 2 do Umowy o Partnerstwie z dnia 12 września 2016 r. dotyczącej realizacji projektu „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1385B Krypno Kościelne – Ruda – Nowosiółki na odcinku o długości 4 372,7m”. W obowiązującej umowie zmienionej już wcześniej Aneksem na posiedzeniu w dniu 3 marca 2017 r. wprowadza się następujące zmiany:

1) w § 1 ust. 2 otrzymuje brzmienie:

„Całkowity koszt realizacji inwestycji wynosi 3.547.818,33 zł (słownie: trzy miliony pięćset czterdzieści siedem tysięcy osiemset osiemnaście złotych i 33/100).”;

2) § 2 otrzymuje brzmienie:

„Na realizację inwestycji „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1385B Krypno Kościelne – Ruda – Nowosiółki na odcinku o długości 4 372,7m” Gmina Krypno przekaże Powiatowi Monieckiemu dotację w wysokości 894.331,45 zł, co stanowi 50% kosztów wkładu własnego (całkowity wkład własny jednostki realizującej zadanie to – 1 788 662,90zł). Pozostałe koszty związane z realizacją zadania zostaną pokryte przez Powiat Moniecki, Partnera Gospodarczego oraz ze środków Programu Wieloletniego pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.”;

3) po § 4 dodaje się § 5 w brzmieniu:

„Powiat zobowiązuje się:

1)  przeznaczyć  otrzymane  środki  wyłącznie na cel określony w § 1;

2)  zakończyć zadanie najpóźniej do dnia 30 września 2017r.;

3) zapewnić udział w komisji odbioru przedstawiciela Gminy, wskazanego przez Wójta Gminy Krypno.”;

4) po § 5 dodaje się  § 6 w brzmieniu:

„1.  Przekazanie środków finansowych określonych w § 1 ust. 2 przez Gminę na rzecz Powiatu nastąpi po zakończeniu zadania o którym mowa w § 1 ust. 1, na podstawie protokołu odbioru końcowego robót w terminie 5 dni od daty podpisania protokołu odbioru końcowego robót, na rachunek bankowy Powiatu Nr 45 8085 0005 0005 0210 2000 0010 w Banku Spółdzielczym w Mońkach.

2.W terminie 30 dni po wykonaniu zadania Powiat przedłoży Gminie sprawozdanie z jego realizacji, zawierające wykaz kosztów, kopie umów oraz faktur  za wykonane roboty wraz z adnotacją określającą wielkość kwoty wydatkowanej przez Powiat ze środków dotacji celowej.”;

5)  po § 6 dodaje się  § 7 w brzmieniu:

„Środki niewykorzystane lub wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem podlegają zwrotowi na rachunek bankowy Gminy Nr 27 8076 0001 0010 5082 2000 0080 w terminie 15 dni od dnia stwierdzenia okoliczności wykorzystania dotacji niezgodnie z przeznaczeniem, pobrania jej nienależnie lub w nadmiernej wysokości.”;

6) dotychczasowe § 5, 6, 7, 8 i 9 Umowy otrzymują odpowiednio numerację jako § 8, 9, 10, 11 i 12. Pozostałe postanowienia umowy pozostają bez zmian.

12. Zarząd jednogłośnie wyraził zgodę na podpisanie z Gminą Mońki umowy bezpłatnego użyczenia działki o nr geodezyjnym  205/2 – część pasa drogowego drogi powiatowej Nr 2368B /ul. Szkolna/ w Mońkach stanowiącej własność Powiatu w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom ruchu drogowego poprzez podłączenie projektowanej linii oświetlenia ulicznego w ul. Ogrodowej i ul. Kwiatowej do istniejącego oświetlenia w pasie drogowym ul. Szkolnej w Mońkach.

13. Zarząd jednogłośnie wyraził zgodę na podpisanie z Gminą Knyszyn umowy o współpracy Nr WD.7013.2.2017, której przedmiotem jest zobowiązanie się stron do współdziałania przy realizacji przez Powiat Moniecki inwestycji polegającej na przebudowie chodników w Knyszynie na ul. Rynek i ul. Białostockiej, we wsiach Wojtówce, Kalinówka Kościelna i Guzy oraz ustawienie krawężnika we wsi Poniklica. Powiat jako inwestor ww. zadania zobowiązuje się dokonać koniecznych do rozpoczęcia robót czynności administracyjnych, zapewni: materiały niezbędne do przebudowy chodników do kwoty 50.000 zł, nadzór inwestorski oraz bieżącą kontrolę postępu i jakości wykonywanych prac, w celu uniknięcia usterek. Natomiast Gmina zobowiązuje się udzielić pomocy rzeczowej w kwocie 30.000 zł przy wykonywaniu powyższego zadania poprzez przygotowanie we własnym zakresie terenu, na którym przeprowadzona będzie inwestycja oraz skierowania pracowników do ułożenia chodnika i udostępnienie niezbędnego sprzętu, a w szczególności do: rozbiórki starego chodnika, wjazdów i obrzeży; wykonania podsypki pod chodnik i na wjazdach; ustawienia krawężnika, ułożenie wjazdów do posesji i chodników. Strony ustaliły przewidywany termin zakończenia realizacji inwestycji do dnia 30 listopada 2017 r.

14. Zarząd jednogłośnie wyraził zgodę na podpisanie z Gminą Goniądz umowy Nr WD.7013.1.2017 w sprawie realizacji projektu przebudowy drogi  powiatowej  Nr 2628 B ul. Jagiellońska w Goniądzu na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Grodzieńskiej o długości ok. 570 m. W ramach realizacji ww. projektu Powiat Moniecki wykona mapę do celów projektowych, ewentualnie dokumentację podziału działek i dokumentację projektowo-kosztorysową dotyczącą wykonania powyższej inwestycji. Natomiast Gmina Goniądz przekaże Powiatowi Monieckiemu dotację w kwocie do 9.000,00 zł, która będzie stanowiła 50% wartości realizowanego projektu. Planowany koszt wykonania dokumentacji wynosi 18.000,00 zł.

15. Zarząd jednogłośnie wyraził zgodę na podpisanie z projektantem Panem Grzegorzem Wiszowatym umowy Nr WD.273.6.2017 w sprawie wykonania dokumentacji projektowo – kosztorysowej na przebudowę drogi powiatowej Nr 2628 B ul. Jagiellońska w Goniądzu na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Grodzieńskiej o długości ok. 570 m. Wynagrodzenie Wykonawcy za opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej ustala się na kwotę brutto 14.000,00 zł. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy w terminie czterech miesięcy od daty protokołowego przekazania przez Zamawiającego mapy do celów projektowych.

16. Zarząd jednogłośnie wyraził zgodę na zawarcie z projektantem Panem Wiesławem Urbanowiczem umowy na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę drogi powiatowej nr 1351  na odcinku Dolistowo Stare – Zabiele do dr woj. Nr 670 o długości 3310 m. Wynagrodzenie Wykonawcy za opracowanie ww. dokumentacji ustala się na kwotę brutto 21.894 zł. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy w terminie  do 31.08.2017 r.

17. Zarząd zapoznał się informacją o udzieleniu odpowiedzi na pismo Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie planowanej klasy obciążenia mostu na rz. Brzozówka po realizacji inwestycji tj. przebudowy mostu. W odpowiedzi poinformowano Ministerstwo, że Zarząd zaplanował inwestycję - wykonanie remontu obiektu mostowego polegającą na doprowadzeniu obiektu – mostu na rz. Brzozówka w m. Brzozowa do istniejącej klasy obciążenia.

18. Zarząd (jako lider Grupy zakupowej Powiatu Monieckiego) jednogłośnie zdecydował o złożeniu do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w Warszawie skargi na firmę ENERGA – OBRÓT S.A. z siedzibą ul. Grunwaldzka 472 w Gdańsku w związku z niewywiązywaniem się ze zobowiązań wynikających z realizacji zamówienia na sprzedaż energii elektrycznej czynnej na rok 2017. W ramach przeprowadzonego przetargu, w roku 2016 została wyłoniona ENERGA -OBRÓT S.A.,  jako sprzedawca energii elektrycznej czynnej dla Grupy zakupowej Powiatu Monieckiego na rok 2017, składającej się z powiatu monieckiego oraz siedmiu gmin z obszaru powiatu monieckiego.

W dniu 02 grudnia 2016 r. nastąpiło podpisanie stosownej umowy generalnej i umów sprzedaży energii elektrycznej czynnej przez poszczególnych nabywców, zgodnie z dokumentacją przetargową. Z treści podpisanej umowy sprzedaży energii elektrycznej, stosownie do obowiązujących  przepisów w obszarze obrotu energii elektrycznej czynnej oraz świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej jednoznacznie wynika, że ENERGA -OBRÓT S.A., jako sprzedawca, posiadając do tego stosowne pełnomocnictwa, zobowiązana została do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy dla poszczególnych PPE „Nabywcy”. Pomimo, że od dnia podpisania umów sprzedaży minęły 3 miesiące, ENERGA - OBRÓT S.A. nie zakończyła jeszcze procedury zmiany sprzedawcy. Opieszałość ze strony ENERGA - OBRÓT S.A., wynikająca ze znajomości realiów rynkowych i wiedzy, że pomimo posiadanego przez Grupę zakupową prawa do rozwiązania umowy, jej wypowiedzenie wiąże się tak z kłopotami natury organizacyjnej jak i przede wszystkim natury finansowej sprawia, że Sprzedawca w rażąco lekceważący sposób traktuje zobowiązania wynikające z zapisów umowy, a związanych z realizacją zmiany sprzedawcy. Powoduje to, że pomimo posiadania zawartych umów sprzedaży, znacznej części Nabywców energii elektrycznej czynnej z Grupy zakupowej Powiatu Monieckiego, energia sprzedawana jest przez dotychczasowego sprzedawcę z którym umowy sprzedaży wygasły z dniem 31 grudnia 2016r. W związku z tym, że wszelkie nasze działania zmierzające do prawidłowej realizacji umowy przez Sprzedawcę i zakończenia procedury zmiany sprzedawcy nie przynoszą pożądanego efektu Zarząd postanowił wnieść niniejszą skargę celem jej rozpatrzenia przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w Warszawie.

19. Zarząd jednogłośnie podjął uchwałę w sprawie sprawozdania rocznego z wykonania budżetu powiatu za 2016 rok. Sprawozdanie zawiera:

1)  zestawienie dochodów budżetu powiatu za 2016 rok:

a) plan po dokonanych zmianach -  37.846.614 zł,

b) wykonanie - 38.124.088,36 zł,

2) zestawienie wydatków budżetu powiatu za 2016 rok:

a) plan po dokonanych zmianach -  39.033.245 zł,

b) wykonanie - 36.889.234,95 zł,

3) informację opisową z wykonania budżetu Powiatu w Mońkach za 2016 rok,

4) wykaz jednostek budżetowych prowadzących działalność określoną w ustawie o systemie oświaty gromadzących na wydzielonym rachunku dochody określone uchwałą Rady Powiatu.

Przedmiotowe Sprawozdanie został przekazane Radzie Powiatu w Mońkach i Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Białymstoku.

20. Zarząd jednogłośnie podjął uchwałę w sprawie informacji o stanie mienia jednostki samorządu terytorialnego.

21. Zarząd jednogłośnie podjął uchwałę w sprawie rocznego sprawozdania z wykonania planu finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mońkach za 2016 rok. Sprawozdanie zawiera zestawienie przychodów i kosztów oraz wydatków inwestycyjnych placówki za 2016 rok.

22. Zarząd jednogłośnie podjął uchwałę w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2017 rok. Zmiany dotyczą przeniesień między paragrafami w planie wydatków Starostwa na kwotę 431 zł, a mianowicie:

1) zmniejsza się plan wydatków o kwotę 431 zł, z tego:

a) dz. 700 - Gospodarka mieszkaniowa, rozdz. 70005 – Gospodarka gruntami i nieruchomościami (zadania własne) § 4260 - Zakup energii o kwotę 181 zł,

b) dz. 710 – Działalność usługowa, rozdz. 71012 – Zadania z zakresu geodezji i kartografii (zadania własne) § 4300 - Zakup usług pozostałych o kwotę 250 zł,

2) zwiększa się plan wydatków o kwotę 431 zł,  z tego:

 a) dz. 700 - Gospodarka mieszkaniowa, rozdz. 70005 – Gospodarka gruntami i nieruchomościami (zadania własne) § 4480 - Podatek od nieruchomości o kwotę 181 zł w związku z wyższymi niż planowano wydatkami na opłacenie podatku od nieruchomości,

b) dz. 710 – Działalność usługowa, rozdz. 71012 – Zadania z zakresu geodezji i kartografii (zadania własne) § 4270 - Zakup usług remontowych o kwotę 250 zł w związku z wyższymi niż planowano wydatkami na usługi remontowe związane z konserwacją i naprawą kserokopiarki i drukarek w wydziale geodezji.

23. Zarząd jednogłośnie przyjął projekt uchwały Rady Powiatu w Mońkach w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2017 rok.

24. Zarząd jednogłośnie przyjął projekt uchwały Rady Powiatu w Mońkach zmieniającej Uchwałę Nr XX/131/16 Rady Powiatu w Mońkach z dnia 21 grudnia 2016 r. w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej powiatu monieckiego na lata 2017-2028.

25. Zarząd jednogłośnie zatwierdził i podpisał bilans z wykonania budżetu państwa, jednostki samorządu terytorialnego – Powiat Moniecki sporządzonego na dzień 31 grudnia 2016 r.

26. Zarząd po dokonaniu analizy aktualnych dodatków do wynagrodzenia (motywacyjnego i funkcyjnego) przyznał Dyrektorom placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Moniecki od dnia 1 kwietnia 2017 r. w następującej wysokości dodatek motywacyjny:

- p. Sławomirowi Antoniemu Moczydłowskiemu - Dyrektorowi MCEiRS w Goniądzu – w wysokości 15%, - jednogłośnie,

- p. Ewie Bartnik - Dyrektorowi PPP w Mońkach – w wysokości 10% - 3 głosami „za” przy 1 głosie „przeciw” p. Daniela Kamińskiego i 1 głosie „wstrzymującym się” p. Jarosława Popowskiego,

- p. Krzysztofowi Falkowskiemu – Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach – w wysokości 15% - jednogłośnie

pobieranego wynagrodzenia zasadniczego.

Dodatek funkcyjny Dyrektorowi MCEiRS w Goniądzu oraz Dyrektorowi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mońkach nie ulega zmianie i zostaje w dotychczasowej wysokości. Natomiast Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach przyznano jednogłośnie dodatek funkcyjny w wysokości 2.200,00 zł. Jednocześnie Zarząd jednogłośnie upoważnił Pana Starostę do podniesienia wynagrodzenia zasadniczego Dyrektorom w przypadku ogłoszenia przez Ministra Edukacji Narodowej nowego rozporządzenia w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli.

27. Zarząd powrócił do wniosku Gminy Jasionówka i Knyszyn w sprawie propozycji partnerskiej współpracy przy wykonaniu przebudowy drogi powiatowej Nr 13398B na odcinku Zofiówka – Nowiny Kasjerskie – Nowiny Zdroje – Krasne Małe  - dr. kraj. Nr 8 z wykorzystaniem środków Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 i jednogłośnie postanowił o złożeniu wniosku dotyczącego przebudowy ww. drogi w 2018 r. - do wykonania w roku 2019. 

28. Zarząd, na wniosek Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, jednogłośnie wyraził zgodę na realizację kolejnej akcji w ramach programu Erasmus Plus, Akcja KA2, Współpraca wspierająca wymianę dobrych praktyk, Partnerstwo strategiczne – współpraca szkół. W przypadku zatwierdzenia wniosku placówki okres jego trwania wyniesie 23 miesiące od 01.11.2017 r. do 30.09.2019 r. Celem projektu jest wymiana doświadczeń między partnerami ze szkół międzynarodowych i zapoznanie ich z innowacyjnymi metodami nauczania w zakresie nauk geograficzno-przyrodniczych w każdej ze szkół. Przewidywany budżet ww. projektu wyniesie ok 40 tys. euro.

29. Zarząd jednogłośnie zatwierdził Aneks Nr 13 do arkusza organizacji pracy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach na rok szkolny 2016/2017. Aneks dotyczy zwiększenia w klasie IIa LO od dnia 01.04.2017 r. do końca roku szkolnego ilości godzin tygodniowo o 4 godziny w związku z koniecznością dostosowania tygodniowej liczby godzin do 32 wynikających z załącznika nr 7 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych tj. 1 godz. matematyki, 1 godz. fizyki, 2 x 1 godz. jęz. angielskiego (podział na grupy). W związku z powyższą zmianą następuje również zmiana w przydziałach godzin 4 nauczycielom. Niniejsze zmiany skutkują w konsekwencji zwiększeniem ogólnej średniorocznej tygodniowej liczby godzin, która wynosi obecnie 1.395,8 godzin tygodniowo.

30. Zarząd, po rozpatrzeniu wniosku Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mońkach w sprawie przydzielenia godzin zastępczych za nieobecnego, przebywającego na długotrwałym zwolnieniu lekarskim pedagoga, jednogłośnie postanowił przydzielić w ramach zastępstwa 20 godzin tygodniowo p. Kamili Czerepko od dnia 18 kwietnia 2017 r. na czas nieobecności pedagoga.

31. Zarząd został również poinformowany o podpisaniu w dniu 20 marca 2017 r. w Sądzie Rejonowym w Białymstoku XI Wydział Cywilny z Panią Jarmołowską ugody w treści zaproponowanej przez Zarząd.

Metryka strony

Udostępniający: Starostwo Powiatowe w Mońkach

Wytwarzający/odpowiadający: Anna Jóźwicka - inspektor w Wydziale Organizayjnym i Spraw Społecznych

Data wytworzenia: 2017-06-14

Wprowadzający: Anna Jóźwicka

Data modyfikacji: 2017-06-28

Opublikował: Anna Jóźwicka

Data publikacji: 2017-06-28